Bagažas yra tas dalykas kelionėje, be kurio keliauti negali niekas. Visai nesvarbu ar jis reikalingas drabužiams, darbiniams daiktams ar vežate lauktuvių, ar parvežate suvenyrų – bagažas, kaip taisyklė, reikalingas kiekvienam keleiviui, netgi kūdikiui. Taigi, žinodami, kad labai dideliam kiekiui interneto lankytojų, keliautojų kyla daugybė klausimų apie bagažą, šiame straipsnyje pamėginsime apžvelgti svarbiausius dalykus, kuriuos reikia žinoti apie bagažą, skrendant su pigių skrydžių bendrovę „Ryanair“.

Nemokamas bagažas

Kiekvienam keleiviui, kuris įsigyja bilietą į „Ryanair“ vykdomą skrydį priklauso vienas nemokamas salono bagažo vienetas. Šis salono bagažo vienetas dar vadinamas rankiniu bagažu. Jo matmenys negali viršyti 40 cm x 20 cm x 25 cm matmenų ir turi būti talpinamas po priešais keleivį esančia sėdyne.

Keleiviams, keliaujantiems su kūdikiais papildomai priklauso iki penkių kilogramų tašė, maišas ar pan., kuriame gali būti talpinami mišiniai, maistas ir pan. , t.y. daiktai, kurių gali prireikti kūdikiui kelionės metu.

Taip pat keleiviams, kurie keliauja su kūdikiu priklauso galimybė gabentis ir vežimėlį ir automobilinę kėdutę. Šie daiktai turi būti tinkamai supakuoti ir keliauja lėktuvo bagažo skyriuje.

Du salono bagažo vienetai

Kai kurie keleiviai pageidauja lėktuvo salone su savimi turėti ne vieną, o du bagažo vienetus. Tokią galimybę turėti du salono krepšius leidžia paslauga „Pirmenybinis įlaipinimas“. Įsigiję šią paslaugą keleiviai su savimi gali gabentis mažesnįjį, 40 cm x 20 cm x 25 cm matmenų neviršijantį ir didesnį, 55 cm x 40 cm x 20 cm matmenų ir 10 kilogramų neviršijantį bagažo vienetą. Svarbu žinoti, kad pirmenybinio įlaipinimo paslaugų kiekis yra ribotas, todėl ne visi keleiviai jį gali įsigyti.

Registruotas bagažas

Keleiviai, kurie keliauja su skrydžių bendrove „Ryanair“ ir veža didesnį bagažo kiekį, gali įsigyti ir registruoto bagažo gabenimo paslaugą. Šiuo metu „Ryanair“ siūlo įsigyti 10 ir 20 kilogramų bagažo vienetus. Vienas keleivis gali užsisakyti tik vieną 10 kilogramų bagažo vienetą ir iki trijų 20 kilogramų bagažo vienetų.

Sportinė įranga

Keleiviai savo sportinę įranga gali talpinti į rankinį bagažą, jeigu ji neviršija matmenų ar taisyklių (pavyzdžiui, rankiniame bagaže negalima gabenti pačiūžų). Keleiviams, kuriems tokios galimybės nepakanka siūloma įsigyti sportinio inventoriaus gabenimo paslaugą. Sportinis inventorius kompanijoje „Ryanair“ yra skirstomas pagal grupes – pavyzdžiui, slidės, dviračiai, golfo įranga ir kt. ir keleivis privalo rinktis tik tą rūšį, kurią planuoja gabentis. Jeigu atskiros rūšies nėra – tuomet taikomas didelis sporto bagažo vienetas.

Muzikiniai instrumentai

Muzikinius instrumentus keleiviai gali gabenti salono krepšiuose ar registruotame bagaže. Jeigu muzikinis instrumentas yra trapus, brangus ir pan. ir keleivis nori jį labiau apsaugoti, tuomet keleivis gali įsigyti papildomą sėdimą vietą į kurią būtų talpinamas jo instrumentas. Tokiu atveju muzikinis instrumentas visuomet būna šalia keleivio.